INA MAZIVA proizvode plastičnu ambalažu za vlastite potrebe dugi niz godina, a pogon proizvodnje plastične ambalaže godišnje proizvede oko 4.000.000 komada raznih volumena.
Kao i sve velike i ozbiljne kompanije koje svoje proizvode plasiraju na tržište u plastičnoj ambalaži, INA MAZIVA su nakon dvadesetak godina vizualno prilagodila svoju ambalažu novim zahtjevima modernog tržišta te su zlatne i plave kantice zamijenjene kanticama u antracit boji.
U skladu s novim vizualnim rješenjem izrađeni su i novi alati za postojeće strojeve te je započeta proizvodnja nove ambalaže.
Paralelno s plasiranjem nove ambalaže, stručnjaci INA MAZIVA ispitali su ponudu ambalaže na tržištu te su odlučili pratiti trendove velikih i ozbiljnih kompanija te zadržati vlastitu proizvodnju ambalaže kako ne bi u ovim zahtjevnim vremenima ovisili o dobavljačima, njihovom raspoloživošću proizvoda i usluga, kao i o cijenama sirovina i energenata o kojima ovisi proizvodnja plastične ambalaže. Ispitivanjem tržišta dodatno je utvrđeno da se isplati izdvojiti dio proizvodnog segmenta ambalaže tj. čepove i kantice za mast.
Kako pogon proizvodnje ambalaže od prije raspolaže s dvadeset godina starim HESTA strojevima za puhanje kantica od 1 litre, 3 litre i 5 litara, kao i EDEX strojevima za puhanje kantica od 0,3 litre i 0,6 litara, sada je došlo vrijeme za modernizaciju pogona.
Nedavno je kupljen stroj od talijanske tvrtke PlastiBlow kojim se uveliko povećao kapacitet proizvodnje kantica od 1 litre. Prednost stroja je što ima 3 gnijezda tj. što u jednom proizvodnom ciklusu od 14 sekundi napravi 3 kantice, a kapacitet ovog stroja je cca 18.000 kom/dan.
Sastavni dio novog stroja je i ispitivač nepropusnosti proizvedene ambalaže koji pruža sigurnost da je proizvedena ambalaža kvalitetna i sigurna za punjenje. U procesu modernizacije pogona već je ugrađen takav sustav na HESTA strojevima.
Novost i veliki benefit je da novi stroj u svom radnom krugu ima mlin koji melje ostatke plastične ambalaže nakon puhanja boce te kroz gravimetrijski dozator ponovno namješava tj. koristi regenerat za daljnju proizvodnju ambalaže. Na taj način se u novu ambalažu utroši sva otpadna plastika koja nastane kao rezultat proizvodnje tj. u novu ambalažu se ugrađuje čak 30-40% plastičnog otpada te se na taj način dodatno brine o okolišu.
Dolaskom novog i modernog stroja u pogon plastične ambalaže INA MAZIVA uložila su u svoju samostalnu proizvodnju i poslovnu neovisnost, te dobavljivosti ambalaže od vanjskih dobavljača.